KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13374284
nr 1337 4284
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1969, Sträckande gäss. Olja på pannå, 40x55 cm
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 13 juli 2020
kl 18:34:33
11/7 13:37:35
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors